Оли Уоткинс изведе Астън Вила до победа във Фулъм
Breaking News | 2024-02-17 | 20:48:35

Дублеят на Оли Уоткинс помогна на Астън Вила да победи с 2-1 над енергичния Фулъм на Крейвън Котидж.

Нападателят взе своята Висша лига достигна 12 за сезона и беше създателят на разликата за хората на Унай Емери в западен Лондон.

Родриго Мунис от Фулъм вкара четвъртия си гол в три мача, но Вила се вкопчи през второто полувреме, за да спечели и трите точки.

Вила отправи ранен предупредителен удар, когато голът на Уоткинс бе записан като засада. Джон Макгин пропусна нападателя, но линейният съдия го прецени, че се е движил твърде рано, тъй като Фулъм избегна ранно изплашване.

Мунис започна над засегнатия от болестта Армандо Броя отпред и бразилецът изглеждаше да продължи богатата си вена на форма, навлизайки в края на централната топка на Андреас Перейра, преди да стреля с усилие над гредата.

След като Фулъм отбеляза гол от собствена засада, отсъдена от стандарт, Вила наказа серия от грешки и взе води.

Обикновено надеждният Антони Робинсън имаше момент за забравяне, когато неговото вкарване постави Уилиан под огромен натиск в задната част, преди Уоткинс да извади топката от крилото, мародерствайки в наказателното поле и пробивайки усилията му покрай Бернд Лено в левия ъгъл.

Небрежността на Фулъм продължи и Леон Бейли се опита да причини повече нещастие на Робинсън. Силният национал на Ямайка обърна левия бек навън със сложно умение, преди кривият му удар да се отбие от гредата, за голямо облекчение на хората на Марко Силва.

Гостите обърнаха винта и удвоиха преднината си през вратата. клиничен Уоткинс.

Номер 11 на Вила хвана Иса Диоп да дреме, намирайки празнина, за да влезе в края на пода на Юри Тилеманс, преди да вдигне глава, да направи пауза и да насочи усилията си към любимата си лява греда да вземе двойка.

Но след 63 минути Фулъм вкара на почивката, за да взриви мача.

Робинсън изкупи лошото първо полувреме със златно подаване отляво в в наказателното поле от шест ярда, намирайки Муниз, който мушна топката покрай Емилиано Мартинес, за да даде надежда на Котиджърс.

Силва се обърна към пейката под формата на Алекс Иуоби и Адама Траоре .

Ивоби, току-що след кампанията си за Купата на Африканските нации с Нигерия, принуди Мартинес да влезе в действие с насочен удар към вратата, преди Траоре да призрака Алекс Морено и да тества защитата на Вила с опасно центриране.

Траоре излезе един срещу друг през петте добавени минути, но беше отказан от Мартинес.